Załóż bloga   Zaloguj siępokojmlodziezowy

Pokój młodzieżowy, jakie kolory najlepsze?

bloggdulux | 23 Listopad, 2017 14:41

alt

Nie od dziś wiadomo, że pewne kolory oddziałują na człowieka bardziej pozytywnie niż inne. Ogólnie rzecz biorąc barwy mają wielkie znaczenie dla naszego samopoczucia, a nawet i zdrowia. Ich wpływ jest tak duży, że prowadzone są nawet przeróżne terapie leczenia kolorami. Dlatego też wybór odpowiednich barw do swojego własnego domu to niezwykle istotna sprawa. Oczywiście, zawsze można wszystko przemalować, jeśli coś nie będzie nam odpowiadać. Nie da się jednak ukryć, że jeśli sporo dodatków zostało już dobranych do koloru ścian, możemy mieć kłopot (trzeba będzie wszystko kupować od nowa). Tym większe znaczenie ma wybór właściwych barw na ściany do pokoju młodzieżowego. Młodzież musi właściwie się rozwijać, potrzebuje miejsca do odpoczynku i do pracy. Chce móc się również pochwalić przed znajomymi fajnym pokojem. Jakie kolory powinny w nim zagościć?

 

Wbrew temu, co niektórzy sądzą, nie jest dobrze pomalować wszystkie ściany na kolor żywy i energiczny. Trzeba pamiętać, że dziecko w takim pokoju musi również odpocząć, zregenerować się i skupić. W związku z tym kolory zbyt pobudzające do działania mogłyby stanowić przeszkodę – rozpraszać i źle wpływać na układ nerwowy. Stosowanie samych przygaszonych barw też nie będzie jednak dobrym rozwiązaniem, jako że w takich warunkach dziecko może być apatyczne i przygnębione. Może chodzić smutne, przygaszone – a przecież żaden rodzic tego nie chce!

 

W pokoju młodzieżowym nie powinniśmy również stosować bieli – może być dodatkiem, albo też zaistnieć na ścianach w połączeniu z czymś innym. Sama może jednak negatywnie wpływać na dziecko. Biel jest kolorem, który w zbyt dużych ilościach może oddziaływać na ludzi negatywnie. Młodzież mogłaby być przygnębiona – chyba że dodatki przyczynią się do uzyskania bardziej radosnego wnętrza.

 

Szare ściany w pokoju młodzieżowym, połączone z jakąś bardziej energiczną barwą to najlepszy pomysł. Kolor szary sprzyja skupieniu i odpręża – pomaga się uspokoić i wyciszyć. Dodatek takich barw jak soczysta zieleń, czy też wyrazisty oranż sprawi zaś, że w nastolatka wstąpi więcej energii. Będzie miał siły do pracy i do wykonywania swoich obowiązków.

 

Ciekawym sposobem na aranżację jest pomalowanie ścian na szaro, ponieważ taki kolor będzie pasował do każdej aranżacji, jaką Twój nastolatek będzie chciał mieć w swoim pokoju (więcej przeczytasz w tym artykule: https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/szary-pokoj-mlodziezowy). 

 

Witajcie na moim blogu!

bloggdulux | 23 Listopad, 2017 14:40

Witam Was na moim blogu. To dopiero skromne początki ale już niedługo będzie on tętnił życiem. Zapraszam Was do czytania moich wpisów i komentowania ich.
 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Powered by LifeType - Design by BalearWeb
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki